سردار شهید یوسف نساجی متین

0 0
Read Time:۱ Minute, 50 Second

یوسف نساجی متین ، در سال ۱۳۳۹ هجری شمسی در تبریز به دنیا آمد. از کودکی به محافل و مجالس مذهبی علاقه خاصی داشت. مبارزه با ستم و طاغوت را از دوران تحصیل در دبیرستان آغاز کرد و به علت فعالیت های بی وقفه خود دوبار توسط عوامل طاغوت بازداشت شد. در کنار مبارزه، از تحصیل نیز غافل نماند و دوره متوسطه را در رشته الکترونیک در دانشگاه صنعتی شریف به سر رساند.
بعد از پیروزی انقلاب نیز مبارزه بی امان خود را با گروهک ها و توطئه گران حزب خلق مسلمان ادامه داد و با فروکش نسبی غوغای گروهک ها در تبریز، اواسط سال ۱۳۶۰ راهی جبهه شد. در عملیات مطلع الفجر در حوالی گیلان غرب، چنان رشادتی از خود نشان داد که همه پیش بینی می کردند او روزی شهید می شود. هر لحظه گلوله های توپ و خمپاره قدم به قدم فرود می آمدند و آتش و انفجار زمین و زمان را می لرزاند، اما یوسف نمی لرزید و همه می دیدند که در میان آن همه آتش و انفجار، هر لحظه خاک ریز پهنا می یابد، خاکریز به سر رسید و برخی از یارانش نیز در پای آن خاکریز به شهادت رسیدند.
هنگام عقب نشینی عراقی ها لودر جهاد روی مین رفت و آتشی برخاست و راننده این لودر کسی نبود جز یوسف نساجی متین. کسی که مرگ را به بازی می گرفت، و مطلع الفجر آغازی شد در سفر به سوی کربلا، و کربلای پنجم آخرین منزل در سفر بود. از مطلع والفجر تا کربلای پنج، شش سال گذشت، و پس از شش سال حضور یوسف در جبهه ها و ی در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۲۵ در عملیات کربلای ۵ در منطقه شلمچه به لقاءالله پیوست.
از نوشته سردار شهید یوسف نساجی متین :
خدایا! مرا ازدوستان خود قرارده چون دوستان تو نه بیمی دارند و نه اندوهگین می شوند.
خدایا! مرگم را شهادت در راه خودت و دینت قرار ده و اعمالم را در جهت خشنودی خود قرارده.
خدایا! مرا از پیروان و شیعیان حضرت محمد(ص) قرار بده و مرا در زمره اش محشور بگردان.
آه! چقدر شیرین و لذت بخش است که انسان در خون خویش شناور گشته و به دیدار معبود خویش و مولایش حسین بن علی(ع) بشتابد.

Happy
Happy
۰ %
Sad
Sad
۰ %
Excited
Excited
۰ %
Sleepy
Sleepy
۰ %
Angry
Angry
۰ %
Surprise
Surprise
۰ %